Yhteystiedot

Myynti (ark. 9-17)

P. 010 318 2070
myynti@autonavaimet.fi

Päivystys (24h)

Kaikki kiireelliset asiat
P. 010 318 2070

Osoite

Autonavaimet
Sahaajankatu 45
00880 Helsinki

Tuki

Yritysmyynnin laite- ja tuotetuki
tuki@autonavaimet.fi

Laskutus

laskutus@autonavaimet.fi

Verkkolaskuosoite: 003726001175
Operaattoritunnus: E204503 (OpusCapita Solutions Oy)

Yritystiedot

Garage Corporation Oy
Y-tunnus: 2600117-5

 

Henkilökunta

Karoliina

Store Manager

karoliina@autonavaimet.fi

 

Rimantas

Key Specialist

rimantas@autonavaimet.fi

Tuomas

Warehouse Manager

tuomas@autonavaimet.fi

 

Kalle

Auto Locksmith

kalle@autonavaimet.fi

Binh

Key Account Manager

binh@autonavaimet.fi

 

Henrik

CEO

henrik@autonavaimet.fi

Tarinamme

Autonavaimet syntyi halusta helpottaa autoilijan arkea

Ajatus autonavainkaupasta lähti liikkeelle, kun autoni avaimesta menivät napit rikki. Ainoa vaihtoehto näytti olevan kokonaan uuden autonavaimen hankinta merkkiliikkeen kautta, ja se olisi kestänyt vähintään viikon. Ajattelin, ettei tässä ole mitään järkeä. Hankin testierän avainten korjausosia meidän silloiseen perheyritykseen, joka keskittyi autojen varaosiin. Nopeasti kävi ilmi, että sama ongelma on monella muullakin autoilijalla. Tästä innostuneena perustin neljä vuotta sitten harrastukseksi verkkokaupan, josta sai ostaa osia autonavainten korjaamiseen.

Harrastustoiminnasta autonavainten markkinajohtajaksi Suomessa

Hyvin pian verkkokaupan avautumisen jälkeen yritystoiminta otti siivet alleen, ja meistä tuli täyden palvelun autonavainmyymälä. Vuonna 2017 toimintamme siirtyi suurempiin liiketiloihin Helsingin Herttoniemeen. Nyt palvelemme jatkuvasti kasvavaa asiakaskuntaamme nopeasti ja aina edullisemmin kuin merkkiliikkeet. Reilu kaupankäynti on meillä itsestäänselvyys: kerromme lopullisen hinnan heti työn tilausvaiheessa, eikä uusia autonavaimia pakkomyydä, jos vanha avain voidaan korjata.

 

Tuomme kansainvälistä autonavainteknologiaosaamista Suomeen

Liikeidean syntymisen myötä tutustuin autonavainteknologiaan ensimmäisen kerran, sitä ennen en tiennyt avaimista mitään. Autonavainteknologian tietotaitoa olemme hakeneet kansainvälisiltä markkinoilta, ja opiskelemme jatkuvasti lisää. Ammattitaitoinen, autonavainteknologiaan koulutettu henkilökuntamme etsii ongelmaan parhaan ratkaisun asiakkaan puolesta – asiakkaan ei tarvitse välttämättä tietää autoista mitään.

 

Henrik Harberg,

Toimitusjohtaja ja perustaja

Ilmainen
toimitus yli 200€
tilauksille.

Lähetykset samana
päivänä ennen kello 14
tehdyille tilauksille.

Tarkasta kuukausittaiset


TARJOUKSET

Sahaajankatu 45, 00880 Helsinki
010 318 2070
MA-PE 9.00-17.00

Kirjautumalla verkkokauppaan näet ammattilaisten tuotteiden hinnat ja tarjoukset.